piątek, 13 stycznia 2012

Olej kokosowy

Olej kokosowy …co z czym, jak i dlaczego ?

Jakiś czas temu wybuchł BUM na wszelkiego rodzaju oleje, pielęgnację naturalną i te sprawy ;)
Nie pozostałam temu obojętna bo właściwie dlaczego miałabym pozostać.
Z racji moich problemów skórnych, suchych z natury włosów lubię sięgać po nowe metody, a że nie miałam czegoś co by dawało zadowalający efekt skusiłam się na zakup oleju kokosowego.

Na początek dane techniczne:

Olej może występować jeżeli jest ciepło w postaci płynnej lub przy mniejszych temperaturach w takiej jak widzicie na zdjęciu, czyli takie białawe masełko, o przyjemnym zapachu, które pod wpływem ciepła naszych rąk szybko przechodzi w formę płynną.
Naturalnie występujący nasycony tłuszcz w kokosie przynosi niezwykłe korzyści zdrowotne, takie jak:
• zdrowe serce
• utrata wagi, w razie potrzeby
• wspieranie systemu immunologicznego
• wspieranie zdrowego metabolizmu
• jest bezpośrednim źródłem energii
• zdrowa cera i młodzieńczy wygląd
• wspieranie działania tarczycy
50% zawartości tłuszczu w oleju kokosowym stanowi tłuszcz bardzo rzadko występujący w przyrodzie o nazwie kwas laurynowy. Kwas laurynowy to "cudowny" składnik ze względu na jego niepowtarzalne właściwości prozdrowotne.

To na tyle jeżeli chodzi o kwestie zdrowotne, ale zostają jeszcze kwestie nazwę to upiększające ;)
Olej kokosowy możemy zastosować do masek na włosy robionych samodzielnie w domu, jako serum na zniszczone końcówki włosów (bez spłukiwania), dodać do kremu do twarzy, balsamu do ciała, kremu do rąk czy stóp, jako preparat/masełko do skórek wokół paznokci, jako pomadka ochronna do ust.
Ja osobiście po wypróbowaniu wielu metod wolę ten olejek dodawać do innych produktów ponieważ czasem może być tak, że jeżeli użyjemy „czystego” oleju kokosowego może on spowodować odwrotny skutek, np. stosowałam czysty olej kokosowy prosto ze słoiczka na dłonie,żeby szybciej je zregenerować i co, a to że olejek spowodował odwrotny efekt w czasie gdy go nie używałam dłonie były o wiele bardziej suche.
Także z mojej strony polecam olejek stosować w rozcieńczeniu z czymkolwiek ;)

Garść przydatnych linków:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Popularne posty